Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Pro dobrovolníky > COVID-19

COVID-19

všechna opatření zavedená v souvislosti s COVID-19 jsou s platností od 1.5.2022  ZRUŠENA.

 

 

 

 

 

Zavedená opatření ve firmě CEPHA v souvislosti s onemocněním COVID-19 a průběhem klinického hodnocení vydaná 2.8.2021.

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací ohledně onemocnění COVID-19, týkající se probíhajících a ještě nezahájených klinických hodnocení, došlo k aktualizaci používaných dokumentů a přijatých opatření pro bezpečnost subjektů hodnocení, která jsou v souladu jak s vládními nařízeními, tak s doporučeními SÚKL.

 

Výčet základních opatření přijatých společností CEPHA:

  • Zjištění COVID-19 anamnézy potenciálního dobrovolníka maximálně 4 dny před pozváním do centra. 
  • Provedení RT-PCR testu na průkaz SARS-CoV-2 a vyhodnocení jeho výsledku před zařazením subjektu hodnocení. Pokud je doba mezi periodami studie delší než 1 týden, je možné požadovat i provedení kontrolního testu před další periodou. PCR test není třeba u osob, které se prokážou certifikátem o absolvování očkování poslední dávkou vakcíny před více než 14 dny, a u osob, které se prokážou potvrzením, že prodělaly onemocnění Covid-19 před méně než 180 dny (toto však neplatí, pokud subjekt žije s nakaženou osobou, pak se musí provést RT-PCR test).
  • Zjištění COVID-19 anamnézy všech členů studijního týmu max. 4 dny před nástupem služby.
  • Co možná největší izolace jednotlivých osob v průběhu studie. Příjem subjektů na klinickou jednotku bude probíhat po jednom, ostatní budou čekat před příjmem venku. Při vstupu na klinickou jednotku si každý vydezinfikuje ruce.
  • Při hospitalizaci snížení počtu ubytovaných subjektů na jednom pokoji na co nejnižší.
  • Zajištění ochranných pomůcek pro personál i pro subjekty hodnocení.
  • Omezení volného pohybu subjektů hodnocení po centru na minimum, povinnost nošení respirátorů ve společných prostorách.
  • Zvýšení hygienických a dezinfekčních opatření zejména na chodbách, pokojích, sociálních zařízeních, společných prostor, dezinfekce klik.